Pāriet uz saturu
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
Kaip atlikti Kėgelio pratimus? - Aistra

Kā veikt Kegela vingrinājumus?

Visas izglītotas un veselību apzinošas sievietes zina, ka, lai saglabātu vai atjaunotu maksts muskuļu elastību, viņām jāveic Kegela vingrinājumi. Bet cik daudzi tos dara? Lai jums būtu mazāk vietas attaisnojumiem (nav laika, nezinu kā, tas ir pārāk sarežģīti...), Aistra piedāvā īsu "pagatavošanos", kas iepazīstinās ar būtību, ieguvumiem un Kegela vingrinājumu izpildes padomi. Vairs nav attaisnojumu!
1952. gadā ginekologs Arnoldas Kēgels izveidoja vienkāršus vingrinājumus sievietēm, lai palīdzētu novērst urīna nesaturēšanu vai atbrīvoties no tās. Tobrīd viņam nebija ne jausmas, ka šie vingrinājumi kļūs par efektīvu palīdzību sievietēm, kuras vēlas iemācīties regulēt maksts platumu un stiprināt maksts muskuļus. Jo mugurkaula muskulis, kas tiek trenēts urīna nesaturēšanas gadījumā, ir arī muskulis, kas aizsargā seksualitāti. Sievietes ar stingrākiem muskuļiem pamana, ka viņas ātrāk sasniedz orgasmu un sniedz savam partnerim vairāk prieka.

Kad ir ieteicami Kegela vingrinājumi?

  • grūtniecības laikā un pēcdzemdību periodā;
  • kad vēlaties uzturēt starpenes muskuļu tonusu;
  • ja rodas urīna nesaturēšana, smejoties, šķaudot, klepojot vai veicot fizisku darbu;
  • kad vēlaties veikt iegurņa orgānu (dzemdes) prolapsu profilaksi un ārstēšanu;
  • ja vēlaties uzturēt labas, kvalitatīvas seksuālās attiecības.

Kā veikt Kegela vingrinājumus?

Galvenais Kegela vingrinājums ir lēna spriedze. Veicot šo vingrinājumu, tiek sasprindzināti muskuļi, kas ir atbildīgi par urinēšanas procesa apturēšanu. Tātad:
  • ērti apgulieties, salieciet kājas ceļos;
  • atpūsties;
  • ievietojiet maksts bumbiņas , kas ieeļļotas ar smērvielu . Veicot Kegela vingrinājumus, jābūt pretestībai maksts - maksts bumbiņām - pretējā gadījumā šie vingrinājumi nedos nekādu labumu;
  • lēnām pievelciet maksts muskuļus, it kā pārtrauktu urinēšanu, skaitiet līdz trīs (vēlāk - līdz pieciem vai desmit) un lēnām atslābiniet;
  • pēc relaksācijas noskaitiet līdz desmit un atkārtojiet vingrinājumu;
  • pieredzējušākiem lietotājiem mēs iesakām veikt šos vingrinājumus vertikālā stāvoklī, lai maksts muskuļi varētu papildus atbalstīt maksts bumbiņu svaru.

Kegela vingrinājumi urīna nesaturēšanas profilaksei

Vingrinājumi nesaturēšanas novēršanai ir jāuztver viegli. Lai sāktu, mēģiniet veikt 10 lēnas stiepšanās 5 reizes dienā (kopā 50 lēnas stiepšanās). Pēc nedēļas, kad esat pieradis pie ieteicamās Kegela vingrinājumu sākotnējās slodzes, varat to palielināt līdz 15 lēniem pievilkumiem 5 reizes dienā, pēc tam 20 un visbeidzot 30 pievilkšanās reizes 5 reizes dienā (150 pievilkšanās reizes dienā). Kopā). Laika gaitā muskuļu sasprindzinājuma ilgumu var palielināt līdz 5-20 sekundēm. Turpmākajā ārstēšanās kursā nepieciešams veikt 150 lēnus stiepšanos dienā – tā saglabāsiet mazā iegurņa muskuļu tonusu. Pēc aptuveni 4-6 nedēļām regulāriem treniņiem nostiprināsies mazā iegurņa muskuļi, tāpēc var sagaidīt pozitīvas pārmaiņas. Apmēram 70% sieviešu, kuras cieš no urīna nesaturēšanas un kuras praktizē Kegela vingrinājumus, ievērojami uzlabojas viņu veselība. Ir svarīgi ņemt vērā, ka, veicot Kegela vingrinājumus, urīnpūslim jābūt pilnīgi tukšam. Pretējā gadījumā jūs sajutīsiet sāpes vai piespiedu urinēšanu. Tāpat neveiciet vingrinājumus urinēšanas laikā, jo tas var izraisīt urīnceļu infekciju.
Sīkāku informāciju iesakām jautāt savam ginekologam vai ģimenes ārstam.
Iepriekšējais raksts Kā lietot sieviešu prezervatīvu?
Vēl viens raksts Konsultanta testi: GLAS Orange Tickler

10% papildu atlaide!

Abonējiet Aistra biļetenu un saņemiet 10% atlaidi iepirkumu grozam!