Pāriet uz saturu
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
Seksas po gimdymo - kada galima?

Sekss pēc dzemdībām - kad tas ir iespējams?

Seksuālās attiecības agrīnā pēcdzemdību periodā

Seksuālās attiecības agrīnā pēcdzemdību periodā ir jāuztver ļoti atbildīgi. Atcerieties, ka pēc dzemdībām sievietes ķermenim ir nepieciešams laiks, lai atgūtos un dzemdes brūces sadzītu. Neārstētas brūces var viegli inficēties, un agrīns dzimumakts var kļūt par iemeslu infekcijas iekļūšanai organismā. Jāņem vērā, ka sekss agrīnā pēcdzemdību periodā, īpaši, ja ar to nodarbojas pirmo divu nedēļu laikā pēc dzemdībām, palielina arī sekundāras pēcdzemdību asiņošanas risku.

Seksuālās dzīves sākums pēc dzemdībām

Pēcdzemdību periods ir laiks, kad sievietēm nav nedz vēlama, nedz ieteicama iesaistīties dzimumaktā. Šis 4-6 nedēļu periods ir paredzēts, lai apstātos ar dzemdībām saistītā asiņošana, sadzīst dažādas asaras utt. Pēcdzemdību periodā dzemdes kakls tikai sarūk, kas nozīmē, ka seksuālās attiecības šajā periodā nav drošas, jo, kā jau minēts, pastāv liela iespēja saslimt ar infekcijas slimībām. 6 nedēļas pēc dzemdībām ieteicams apmeklēt ginekologu, kurš izvērtēs, vai ir droši nodarboties ar dzimumaktu.

Kāds ir sekss pēc dzemdībām?

Liela daļa dzemdējušu sieviešu stāsta, ka sekss pēc dzemdībām atgādina "pirmo reizi". Dažas ir ļoti bailīgas un neuzdrošinās uzsākt tuvināšanos ar savu vīru, bet citas pašas uzņemas iniciatīvu. Pirmais dzimumakts pēc dzemdībām var būt gan sāpīgs, gan ne pārāk patīkams, taču no tā nevajadzētu baidīties, jo tas viss ir pārejoši, un otrā reize būs daudz raitāka un patīkamāka. Protams, pēc ķeizargrieziena, starpenes šūšanas un citām procedūrām jāizvēlas mierīgākas, maigākas mīlas spēles, neaizmirstot par lubrikantu.

Vai ir kādi līdzekļi, kas palīdzētu pārvarēt diskomfortu seksa laikā pēc dzemdībām?

Diskomfortu un sāpes pirmajā dzimumakta laikā pēc dzemdībām var mazināt, ievērojot dažus vienkāršus noteikumus. Viens no tiem ir silta vanna vai duša pirms dzimumakta. Silts ūdens palīdzēs atslābināt saspringtos muskuļus, sildīs un nomierinās. Otra lieta, kas jums jādara, ir apmeklēt tualeti. Pirms mīlas akta pārliecinieties, ka urīnpūslis ir tukšs, tādējādi samazināsiet spiedienu un nepatīkamās sajūtas dzimumakta laikā. Treškārt, lietojiet pretsāpju līdzekļus, jo tie patiešām palīdz. Garā priekšspēle un glāsti ir ceturtais noteikums, kas palīdzēs pirmās reizes pēc dzemdībām padarīt gludākas. Prelūdija ir nepieciešama iemesla dēļ. Tas palīdz ievērojami atslābināties, satraukties un sagatavot ķermeni dzimumaktam. Seksuālās attiecības bieži ir sāpīgas, jo sieviete neatslābst, līdz ar to maksts nav pietiekami samitrināta: zems mitrums nozīmē lielāku berzi, kas nerada patīkamas sajūtas. Un, visbeidzot, piektais noteikums – nepūlieties atrast pareizo pozu un netaupiet lubrikantu !
Iepriekšējais raksts SEKSUĀLĀS ATTIECĪBAS – CIK DAUDZ CILVĒKAM VAJAG?
Vēl viens raksts TĀLRUŅSEKS — KO SAKĀT?

10% papildu atlaide!

Abonējiet Aistra biļetenu un saņemiet 10% atlaidi iepirkumu grozam!