Pāriet uz saturu
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
5% atlaide pirmajiem pirkumiem, kods: pirmareize
Kas yra BDSM?

Kas ir BDSM?

BDSM nav tikai sekss

BDSM būtībā ir seksuāla prakse, kuras pamatā ir disciplīna, kontrole, pakļaušanās un spēka demonstrēšana. Jāpiebilst, ka BDSM mērķis nav partneri pazemot, sāpināt vai kā citādi pazemot pret viņa gribu. Patiesībā mērķis ir pavisam cits, proti, pēc savstarpējas vienošanās sagādāt baudu gan savam partnerim, gan sev. Maldīgs ir uzskats, ka BDSM spēles vienmēr beidzas ar seksu. Ja arī tu tā domā, tad nāksies vilties, jo uz BDSM "spēlēm" tikšanās ir iespējama, bet nav nepieciešama. Jāpiebilst, ka BDSM scenāriji var būt ļoti dažādi, jo tie ir tieši atkarīgi no partneru vajadzībām un iespējām. Tomēr ir tikai viens dominējošais modelis, tas ir, padevīgais bez ierunām pakļaujas dominējošajam, cik vien tas ir iespējams.

BDSM ir neviendabīgs "process"

Tas var izklausīties dīvaini, bet BDSM savā ziņā ir "māksla", kas sastāv no vairākiem savstarpēji saistītiem procesiem, karsējot iztēli un vienmēr rosinot zinātkāri. Ierobežojumi, sadisma un mazohisma elementi, skaidri izteikta dominante un padevība ir noslēpumainā BDSM pamatā.

Dominēšana un pakļaušanās ir BDSM scenāriju pamatā

Īpaši skaidrais spēka sadalījums BDSM "spēlēs" tiek uzskatīts par šo intīmo spēļu "sirds" punktu. Dominējošais "saimnieks" un padevīgais "vergs", darbojoties savstarpēji vienojoties, "strādā" kopīgam mērķim, tas ir, baudai. Jāpiebilst, ka atklāta komunikācija BDSM spēlēs ir ārkārtīgi svarīga, jo nav grūti pārkāpt tievo robežu, kas šķir "spēlēšanās" priekus no nevēlamām fiziskām sāpēm.

Sadisms un mazohisms

BDSM, kā jau minēts, nevar atdalīt no sadisma un mazohisma. Cilvēki ir dažādi, tāpēc nav pārsteidzoši, ka viņiem patīk dažādas lietas. BDSM "spēlētājus" bieži dēvē par sadistiem, mazohistiem vai sadomazohistiem. Daļēji tas ir taisnība, jo šādas "darbības" ir saistītas ar baudīšanu, pazemošanu un sāpju nodarīšanu partnerim, izmantojot pātagas, lokus, lāpstiņas utt., un partneris izbauda sāpes. Ir svarīgi atzīmēt, ka vārds "baudīt" šajā kontekstā tiek lietots tā burtiskā nozīmē. Robeža starp baudu un nopietnu fizisku traumu ir ārkārtīgi tieva, tāpēc BDSM "spēlētāji" ar drošības vārdiem norāda, ka partneris ir sasniedzis savu spēju robežas.

Ierobežojumi ir viena no BDSM "procesa" sastāvdaļām.

Ierobežojumi ir izplatīta un praktiski neatņemama BDSM sastāvdaļa. Vārds "savaldīšana" noteikti neizklausās vilinoši, taču pētījumi liecina, ka tā ir viena no visbiežāk sastopamajām pieaugušo seksuālajām fantāzijām. Īpašas važas, virves un roku dzelži padara savaldību vienmērīgāku un drošāku. Visbiežāk padevīgajam tiek sasietas rokas, bet var būt arī kājas. Runā, ka "atņemtās" brīvības sajūta un pilnīga padošanās dominējošajam "spēlētājam" sniedz milzīgu baudu ne tikai dominējošajam, bet arī padevīgajam.
Vēl viens raksts SEKSUĀLĀS ATTIECĪBAS – CIK DAUDZ CILVĒKAM VAJAG?

10% papildu atlaide!

Abonējiet Aistra biļetenu un saņemiet 10% atlaidi iepirkumu grozam!